Rakiety tenisowe – jaką wybrać dla siebie? Poradnik

Jaką rakietę tenisową wybrać dla siebie? Czym kierować się przy wyborze? Jaki sprzęt pozwoli na osiąganie wysokich wyników sportowych oraz jak dopasować rakietę do zaawansowania gracza? Na to oraz wiele innych pytań odpowiedź znajduje się w poniższym tekście. Oto poradnik, który pozwoli dobrać rakietę tenisową idealnie dopasowaną do potrzeb gracza.

Potocznie przyjęło się, że rakieta tenisowa jest przedłużeniem ręki tenisisty. I nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady, ponieważ dobrze dopasowany sprzęt pozwala na idealną precyzję ruchów oraz idealną moc uderzenia. Co więcej, rakieta tenisowa, aby właściwie spełniała swoje zadania musi idealnie odpowiadać stopniowi zaawansowania tenisisty.

Rakiety tenisowe – jaką wybrać dla siebie?

Wybór rakiety tenisowej powinien być poprzedzony dokładnym rozważaniem wszelkich jej parametrów, żeby dopasować ją najlepiej do siebie. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar rączki, powierzchnię główki, wagę, balans, sztywność. Każdy z tych aspektów powinien być dokładnie przemyślany, a umiejętności gracza powinny zostać poddane bardzo szczerej analizie.

Kupując rakietę do tenisa, warto mieć na uwadze, że wszelkie parametry mają służyć poprawie komfortu gry oraz zapewniać bezpieczeństwo każdemu tenisiście. Dodatkowo, zupełnie inny sprzęt dedykowany jest amatorom, a jeszcze inny zawodowcom. Kluczem do sukcesu w przypadku wyboru rakiety tenisowej jest właściwe określenie swoich umiejętności, tak aby sprzęt odpowiadał poziomowi gry.

Rakiety tenisowe dla początkujących – jakie powinny być?

Największy problem z doborem odpowiedniego sprzętu mają początkujący tenisiści. Wynika to przede wszystkim z naturalnego braku wyczucia oraz znajomości swoich własnych możliwości. Źle dobrana rakieta może odebrać wiele przyjemności z gry i powodować duży dyskomfort – a przecież tenis powinien być czystą radością i ciekawym sposobem na spędzanie czasu.

Jednym z pierwszych parametrów na który należy zwrócić uwagę jest powierzchnia główki. Dla amatorów oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem dedykowane są modele z nieco większą powierzchnią – powyżej 100 cali kwadratowych. Bardzo ważnym parametrem jest również waga rakiety. Na początku przygody zdecydowanie lepiej jest skorzystać z nieco lżejszych rakiet. Pozwalają one na lepszą precyzję ruchów. Dodatkowo, bardzo ważnym aspektem jest dobrze dobrany naciąg, dla osób początkujących zalecany jest naciąg elastyczny. Taki naciąg w przypadku gracza początkującego pomoże w odpowiedniej dynamice uderzeń, dodatkowo będzie przyjazny dla zdrowia ręki.

Najlepsze rakiety tenisowe? Te najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Każdy chciałby mieć najlepszą rakietę tenisową, ale jak tego rodzaju sprzęt znaleźć? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale najlepsza rakieta to taka, która idealnie odpowiada wymaganiom oraz oczekiwaniom każdego tenisisty. Rakieta powinna dobrze leżeć w ręce – tutaj niebagatelną rolę odgrywa grubość rączki.

Zanim rakieta zostanie wykorzystana podczas gry akcji, warto przetestować, czy dobrze trzyma się w dłoni, czy nie jest za gruba albo za cienka podczas normalnego trzymania oraz czy jej waga odpowiada naszym wymaganiom. Za ciężka rakieta na dłuższą metę może być powodem kontuzji.

Rakiety tenisowe – podsumowanie

Współczesny rynek przepełniony jest różnego rodzaju rakietami oraz topowymi markami, które specjalizują się w produkcji sprzętu tenisowego. Technologie, wykonanie oraz materiały wykorzystywane do produkcji rakiet tenisowych z roku na rok zmieniają się, a sprzęt z roku na rok wydaje się być coraz bardziej nowoczesny. Warto jednak mieć na uwadze, że rakieta nie będzie grała sama, a jej wybór jest ściśle powiązany z umiejętnościami oraz zaawansowaniem każdego gracza.

Dobre dopasowanie rakiety do potrzeb tenisisty zapewni komfort podczas gry oraz sprawi, że stanie się ona czystą przyjemnością. Dodatkowo, wybór pierwszej rakiety ma niebagatelny wpływ na rozwój umiejętności oraz zainteresowania tą dyscypliną sportową.

Redakcja eurovelo10.pl