6 sposobów na wzmocnienie swojego organizmu

W okresie jesienno-zimowym trudniej jest nam utrzymać nasz organizm w odpowiedniej formie, a jest to przecież niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i do bronienia się przed różnego rodzaju wirusami i bakteriami, które szczególnie wtedy lubią o sobie dać znać i zaatakować. Jak wzmocnić organizm i co robić, by skutecznie o siebie zadbać? Oto kilka sprawdzonych porad, które pomogą każdemu.

1. Regularne uprawianie sportów

Od czasów starożytności mawia się, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Możesz wybrać pływanie, siłownię, bieganie, piłkę nożną, koszykówkę, tenis ziemny lub stołowy – cokolwiek by to nie było, ważne, aby się ruszać.

2. Przyjmowanie witamin

Kiedy jest mniej światła i mniej okazji, by po pracy pobyć na zewnątrz, bo wychodzimy, gdy jest ciemno i wracamy też, gdy jest już ciemno, to dobrym pomysłem będzie przyjmowanie witamin, w szczególności zaś witaminy B kompleks, witaminy D oraz niezastąpionej przy przeziębieniach – ale nie tylko – witaminy C. Tę ostatnią można również pić, rozpuszczając sproszkowaną witaminę w szklance wody.

3. Zdrowe odżywianie

Witaminy witaminami, ale nic nie zastąpi owoców i warzyw w naszej diecie, które tak pięknie budują siłę i nas wzmacniają, dając więcej energii do działania. Nie zapominajmy o pomarańczach, jabłkach, gruszkach, bananach, pomidorach, ogórkach czy papryce.

4. Autoszczepionki

Jeśli czujemy, że nasza odporność kuleje, bo wciąż zapadamy na jakieś choroby, to możemy spróbować jednej z wielu autoszczepionek dostępnych na rynku. Większość z nich jest na receptę i przyjmuje się je w określony przez lekarza sposób.

5. Unikanie antybiotyków

To w zasadzie nie sposób na wzmocnienie, a sposób jak uniknąć osłabienia, ale bardzo istotny, ponieważ lekarze w polskim środowisku bardzo często przepisują antybiotyki, które wyjaławiają i niszczą naturalną siłę naszego organizmu.

6. Yoga, medytacja

Ostania propozycja pozwala na wyciszenie się i znalezienie w sobie spokoju – może nie jest to wzmacnianie organizmu poprzez zażywanie środków, ale daje tak samo dużo, jeśli nie znacznie więcej. Osoba ćwicząca yogę czy medytację potwierdzi, że harmonia ciała i duszy jest bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na nasze zdrowie. Należy pamiętać, że choroby i osłabienia są efektem bardzo powszechnego stresu i życia w pędzie – trzeba więc na to znaleźć stosowne rozwiązanie i zastopować negatywne emocje, które tylko nas niszczą od środka.

Tych 6 propozycji to idealny zestaw na każdą porę roku, ale warto o nich pamiętać szczególnie jesienią i zimą, a nasz organizm się pięknie odwdzięczy.

Redakcja eurovelo10.pl