Wózki inwalidzkie dla dzieci: aktywne, elektryczne, spacerowe

Zakup wózka inwalidzkiego to nie lada wyzwanie, zarówno dla opiekuna, jak i dla samego Małego Pacjenta. Odpowiednio dostosowane wózki inwalidzkie dla dzieci, dają możliwość funkcjonowania zarówno w domu, jak i na zewnątrz, bez konieczności angażowania osób trzecich. Dla osoby niepełnosprawnej ruchowo samodzielność i swoboda to bardzo istotne aspekty, mające ogromny wpływ na jej życie społeczne oraz na postrzeganie własnego wizerunku. Zakup wózka powinien być skrupulatnie przemyślany, gdyż będzie on towarzyszyć dziecku praktycznie przez cały czas. Skąd więc wiedzieć, czy dany wózek będzie w pełni spełniał oczekiwania użytkownika? Na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze? 

Sklep ortopedyczno-medyczny SKIB-MED od kilku lat prowadzi sprzedaż specjalistycznego sprzętu i akcesoriów medycznych, zyskując popularność na rynku medycznym. Wykwalifikowany, pełen pasji personel, oraz najwyższej jakości produkty to wizytówka firmy. Wejdź na SKIB-MED.pl i umów się na bezpłatną konsultację.

SKIB-MED – wózki inwalidzkie sprawdzonych producentów

Wózek inwalidzki jako prywatne akcesorium medyczne, nieustannie towarzyszy użytkownikowi. Jego główną funkcją jest umożliwienie osobie niepełnosprawnej ruchowo swobodne, a przede wszystkim samodzielne przemieszczanie się. Dlatego też dziecięce wózki inwalidzkie, powinny być kompatybilne z wagą, wzrostem oraz ze stopniem niepełnosprawności użytkownika tak, aby zapewnić mu pełen komfort i swobodę jazdy. Wciąż ulepszane i usprawnianie wózki inwalidzkie, obecnie dają możliwość dostosowania ich względem terenu, po którym będzie poruszać się dziecko. 

Wózki inwalidzkie dla aktywnych dzieci

Prostota w obsłudze, atrakcyjność wizualna, bezinwazyjność i bezpieczeństwo podczas użytkowania, to cechy, którymi powinny charakteryzować się wózki inwalidzkie dla dzieci. Elektryczne modele, dzięki napędowi dodatkowo umożliwiają swobodne przemieszczanie się na wymagającym terenie lub w momencie, gdy dziecko nie jest w stanie poruszać się tradycyjnym wózkiem ręcznym. Podobnie jak elektryczne wózki inwalidzkie dla dzieci, wózki aktywne, stworzone są z myślą o Młodych Pacjentach aktywnie spędzających czas – podczas spacerów, czy w momencie uprawiania sportów. Tego rodzaju wózki wyposażone są w szereg amortyzatorów i udogodnień w postaci przeciwwywrotnych kół i regulacji wysokości siedziska. Pojazdy są przez to masywniejsze i cięższe, a co za tym idzie, mniej poręczne. Rozwiązaniem tego problemu są wózki pokojowo-terenowe, które znajdziesz w ofercie sklepu SKIB-MED. Wejdź na oficjalną stronę internetową sklepu i zapytaj o dostępność produktów.

Spacerówka rehabilitacyjna dla dzieci

Wózki inwalidzkie dla dzieci spacerowe to modele idealne stabilizujące i wspierające postawę użytkownika podczas podróży. Mimo wszelkich dodatkowych zabezpieczeń i udogodnień pojazd nadal jest lekki i kompaktowy. Co więcej, umożliwia swobodę ruchów, dlatego też dziecko może swobodnie cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Model Kimba Neo, który znajdziesz na SKIB-MED.pl, z zewnątrz wizualnie nie wygląda jak wózek rehabilitacyjny. Dzięki ustawieniom, które można zmieniać samodzielnie, w zależności od potrzeb dziecka, model może towarzyszyć mu od 1 do 10 roku życia. W celu uzyskania szczegółowych informacji skonsultuj się z przedstawicielem firmy i umów się na bezpłatną konsultację.

Redakcja eurovelo10.pl