Jak zmienić swój rower na elektryczny?

Elektryczne rowery to połączenie wygody, ekologicznego podejścia do życia oraz najlepszego sposobu na przemieszczanie się po mieście. Konwersja roweru na elektryczny jest teraz dość łatwa i można zrobić to samodzielnie w przydomowym warsztacie lub w garażu. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw elektryczny do roweru i zamontować go w swoim pojeździe. Jakie są zalety tego rozwiązania i jak zmienić swój rower w elektryczny pojazd?

Dlaczego warto mieć elektryczny rower?

Elektryczny rower pozwala szybko przemieścić się z punktu do punktu. To idealny sposób na ominięcie korków, poprawę swojej kondycji fizycznej oraz na przebywanie na świeżym powietrzu. To również spora oszczędność pieniędzy oraz zrównoważone podejście do ochrony środowiska. Rowerem można wjechać praktycznie wszędzie i łatwiej jest zaparkować. Elektryczny rower pozwala bezproblemowo wjechać pod górkę, odciąża nogi i gwarantuje bez wysiłkową podróż do pracy lub na uczelnię. Zestaw elektryczny do roweru pomoże przekonwertować lub usprawnić swój rower.

Z czego składa się zestaw do zmiany roweru na elektryczny?

Aby zmienić rower na elektryczny potrzeba kilku niezbędnych elementów. Są to wszelkiego rodzaju sterowniki, czujniki oraz przede wszystkim silnik. Silnik rowerowy jest zazwyczaj niewielki oraz stosunkowo lekki, dzięki temu pojazd wygląda zgrabnie i nie jest zbyt ciężki. Dodatkowo należy uwzględnić potrzebne wyświetlacze oraz manetki, które umożliwią sterowanie rowerem — dodawanie gazu lub hamowanie. W zestawie elektrycznym do roweru znajdują się też specjalne klamki hamulcowe oraz obręcze, które umożliwiają trwały i bezpieczny montaż silnika oraz pozostałych elementów elektrycznego roweru. Zestaw można skomponować samodzielnie, wybierając wszystkie elementy, ale warto skorzystać też z gotowych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania zestawu do konwersji roweru?

Wszystkie elementy zestawu elektrycznego do roweru powinny być ze sobą kompatybilne. Dzięki temu uniknie się nieprzyjemnych sytuacji oraz nerwów podczas montażu roweru. Warto zwrócić uwagę na jakość poszczególnych elementów — każda część musi być wysoce odporna na wilgoć oraz na wodę. Dzięki temu na rowerze będzie można jeździć nawet podczas deszczu bez obawy o szczelność instalacji oraz silnika. Należy również stawiać na energooszczędne baterie, które zapewniają długą i niedrogą jazdę. Przy nowoczesnych rozwiązaniach koszt przejechania kilkudziesięciu kilometrów to zaledwie parę groszy. Dobrze zamontowany zestaw elektryczny do roweru zapewni wygodę oraz cichą i przyjemną podróż.

Redakcja eurovelo10.pl