Szybkie sposoby na przeziębienie

Pogoda nie rozpieszcza i chociaż za oknem nie widać oznak prawdziwej zimy, sezon chorobowy trwa w najlepsze. Staramy się unikać sytuacji, w których mogłoby dojść do rozwinięcia jakiejś infekcji w naszym organizmie, jednak nawet dbając o prawidłową dietę, strój dopasowany do pogody i zażywając leki, które mają za zadanie chronić nas przed potencjalnym przeziębieniem, często nie sposób go uniknąć. Zazwyczaj dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy akurat mamy mnóstwo obowiązków, z którymi musimy się zmierzyć i nie możemy sobie pozwolić na chorowanie.

Objawy przeziębienia

Typowe objawy dla przeziębienia to katar, osłabienie, ból głowy i kaszel. Zdarza się nawet gorączka. W takim wypadku, szybki sposób na przeziębienie może okazać się prawdziwym zbawieniem. Ale który z nich jest najbardziej skuteczny? Przede wszystkim należy zadbać o odpoczynek. Wychodzenie z domu z podwyższoną temperaturą i załatwianie bieżących spraw, może okazać się gwoździem do trumny. Warto być cierpliwym i przeczekać okres przeziębienia, bo w przeciwnym razie jest szansa, że dopadnie nas prawdziwa choroba, pojawią się powikłania i nie wyjdziemy z łóżka przez kolejne dwa tygodnie, a przecież nie o to chodzi. Kolejnym rozwiązaniem są napary. Ciepłe herbaty bądź woda z dodatkiem imbiru, miodu i cytryny, może okazać się ukojeniem dla naszego gardła. Nie należy jednak dodawać tego słodkiego dodatku do gorącej wody, ponieważ miód w takiej temperaturze traci swoje właściwości.

Czosnek na przeziębienie

Na pewno każdy słyszał już o prozdrowotnych i przeciwzapalnych właściwościach czosnku. Warto po niego sięgnąć w czasie choroby. Dodanie pokrojonego ząbka czosnku do ciepłej zupy na pewno przybliży nas do pokonania infekcji. Inhalacja, to raczej rzadko praktykowana czynność, jednak może okazać się prawdziwym ratunkiem. Jest to sprawdzony sposób na przeziębienie, który zwiększa dopływ krwi do ogarniętych stanem zapalnym błon śluzowych. Oczywiście zawsze możemy sięgnąć po powszechnie dostępne środki farmakologiczne, które przyczynią się do szybszej regeneracji.

Mówi się, że nieleczony katar trwa siedem dni, a leczony tydzień. Pewne objawy rzeczywiście mogą być trudne do zniwelowania, nie znaczy to jednak, że powinniśmy zaprzestać walki i poddać się infekcji. Szybki sposób na przeziębienie zwykle opiera się na domowych metodach, które często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Na pewno znajdą się osoby, które w takiej sytuacji piją syrop z cebuli, który kiedyś przygotowywała ich babcia. Mimo chęci błyskawicznego powrotu do obowiązków, nie należy się nadwerężać i po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Redakcja eurovelo10.pl