Jedzenie po treningu

W dzisiejszych czasach każdy marzy o wymarzonej sylwetce. Dużo ludzi decyduje się na uprawianie sportu różnego rodzaju. Najwięcej ludzi, którzy przechodzą na dietę oraz na zdrowy tryb życia ma problem z posiłkami. Decydując się na sport, pewnie słyszymy, że zdrowe posiłki oraz dieta to najważniejsza rzecz. Dużo ludzi po treningu zadaje sobie różne pytania, a najczęstsze z nich brzmi:

Co jeść po treningu?

Zadając sobie to pytanie, należy zdobyć pewną wiedzę na ten temat. Najgorszą rzeczą, która się ludziom może wydawać jest niespożywanie posiłku po treningowego. Ludzie myślą, że jeżeli spalili dużo kalorii, to nie ma sensu teraz ich spożywać. Nic bardziej mylnego. Węglowodany, tłuszcze i białka to mikroskładniki, które musimy spożywać, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Posiłek po treningu jest bardzo ważną rzeczą. Jeżeli po męczącym treningu nie spożyjemy węglowodanów, to możemy sobie nawet zaszkodzić. Dzięki węglowodanom, mamy siłę oraz energię, właśnie na trening. Po treningu nasz organizm ich potrzebuje, aby nie spalić mięśni. Po treningu siłowym bardzo ważne jest spożycie białka. Dzięki spożyciu białka po treningu możemy być bezpieczni o nasze mięśnie. Białko jest bardzo dobrym produktem po treningu. Najlepiej jest zwracać uwagę na źródła białka jak najbardziej wartościowe, takie jak na przykład kurczak czy kurze jaja.

Dla zaawansowanych

Dla bardziej zaawansowanych oraz dla osób, które nie mogą w żaden sposób dać organizmowi tyle białka, ile potrzebuje, polecana jest odżywka białkowa. Decydując się na zakup odżywki białkowej, jednak należy wziąć pod uwagę to, że jest ona jedynie uzupełnieniem naszej diety, a nie gotowym posiłkiem. Często osobom po aktywnym treningu się wydaję, że mogą już siąść przed telewizorem z colą oraz z chipsami. Jest to niezdrowe, a po treningu nasz organizm potrzebuje pełnowartościowych produktów. Po treningu bardzo dobrym posiłkiem jest twaróg z ciemnym pieczywem, kurczak z warzywami i wiele innych posiłków tego typu. Należy pamiętać, aby wybierać również te dobre źródła tłuszczy, na przykład ryby. Jeżeli chodzi o uzupełnienie węglowodanów, dobrym produktem jest ciemny razowy chleb oraz banan. Banan, pomimo że jest owocem, to stanowi bardzo dobry posiłek po treningu, oczywiście, na przykład z serem twarogowym. Podsumowując, warto, jest po treningu zjeść dobry przemyślany posiłek. Nie musimy przecież ograniczać się tylko do kurczaka oraz warzyw. W czasach których żyjemy zdrowe jedzenie, jest bardzo modne, dlatego wystarczy chwilę poszukać, a można znaleźć dobre nietypowe przepisy na zdrowe jedzenie. Posiłek po treningu ważne jest, by zawierał białko oraz węglowodany. Wszystko zależy od tego, jaki trening robiliśmy.

Redakcja eurovelo10.pl