Jak prać odzież termoaktywną?

0
208

Każda osoba prowadząca aktywny tryb życia powinna zadbać o to,
aby podczas treningów schludnie oraz estetycznie wyglądać. Zatem jak prać odzież termoaktywną, aby przez długi czas wyglądała jak nowa?

Właściwe pranie odzieży termoaktywnej

Każdy sportowiec powinien zadbać o właściwy stan odzieży użytkowanej podczas treningów. Zanim zdecydujemy się na wypranie odzieży sportowej, warto najpierw dokładnie przyjrzeć się metce zamieszczonej na danym ubraniu przez producenta. Otóż w zależności od ciucha, producent zaleca taki, czy inny sposób prania.

Zazwyczaj zalecane jest, aby odzież termoaktywna była prana w temperaturze około 30–40 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać o tym, że tego typu ubrań nie wolno prasować, suszyć w suszarce bębnowej oraz czyścić chemicznie. W niektórych przypadkach producent zaleca także, aby prać odzież w rękach.

Co wybrać – specjalistyczny środek czy proszek do prania?

Wiele osób często zastanawia się jak preparat użyć do wybrania odzieży oddychającej lub z membraną. Otóż nie zaleca, aby prać ją w zwykłym proszku do prania, bowiem w jego skład wchodzą chemiczne wypełniacze, które to bardzo źle wpływają na tkaniny termoaktywne.
W związku z tym po wypraniu odzieży sportowej w zwykłym proszku do prania może ona znacznie gorzej oddychać.

W celu zachowania długotrwałej żywotności ubrań warto pokusić się o zakup specjalnych płynów dedykowanych do odzieży sportowej. Dziś można je na rynku bez problemu kupić zarówno w formie jednorazowych saszetek, jak i butelek zawierających znacznie większą ilość płynu piorącego.

Niezawodne do prania odzieży termoaktywnej okazuje się również szare mydło, w którym to nasze babcie prały dziecięce pieluchy. Płatki mydlane nie niszczą odzieży oraz sprawiają, że przez długi czas wygląda ona jaj nowa. Po szare mydło powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, które to mają skłonności do alergii.

Co wybrać – ręczne pranie czy w pralce automatycznej?

Jeśli użytkownik odzieży termoaktywnej zdecyduje się na to, aby prać ją w pralce automatycznej, to wówczas powinien uszyć ze starej firanki lub pieluchy tetrowej worek, w który to będzie wkładał praną odzież. Do tego celu można też zakupić specjalny worek do prania z suwakiem, w którym to warto prać przede wszystkim koszulki oraz spodenki o delikatnej strukturze. Warto również pamiętać o tym, aby delikatnej odzieży termoaktywnej nie wirować.

W celu skutecznego wyprania ubrań warto ustawić w pralce specjalny program do prania odzieży sportowej, który to zazwyczaj posiada temperaturę 30 stopni. Można tez użyć programu „pranie ręczne”. Nieważne od tego jakie kolory wrzucimy do pralki, to jeśli będziemy prać tylko w 30 stopniach to nasza odzież sportowa nie ma prawa farbować.

Gdy zależy nam na tym, aby nasza odzież przez długi czas wyglądała jak nowa to wówczas warto zdecydować się na pranie ręczne, które to na pewno jej nie zniszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here