Dobry detoks dla naszego organizmu

Bez pożywienia nie jesteśmy w stanie przetrwać długo. Każdy z nas musi codziennie coś zjeść, ponieważ potrzebna mu jest energia pochodząca z jedzenia. Przy czym nie można zapominać o tym, ze należy jeść zdrowo i pożywnie, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się powstającą nadwaga oraz otyłością.

Detoks dla organizmu

Czasem jednak, nawet przy zdrowym jedzeniu, zaczynamy czuć się źle. Nasze samopoczucie jest bardzo kiepskie. Czujemy, że nasz żołądek i wątroba nie pracują tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Wszystko przez to, że nasz organizm nie zawsze dokładnie oczyszcza się ze złogów pokarmowych – w szczególności, jeżeli nie pilnujemy diety, którą trzymamy oraz większość spożywanych przez nas pokarmów jest niezdrowa. W takim momencie warto zafundować sobie detoks oczyszczający, dzięki czemu nasz organizm będzie miał szansę na kompletne oczyszczenie. Dobrym sposobem jest detoks sokowy, który jest bardzo łatwy w stosowaniu. Aczkolwiek dla wielu ludzi może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak sama nazwa wskazuje jest to detoks polegający tylko i wyłącznie na spożywaniu soków. Przez okres w którym będziemy spożywać takie soki nie może być mowy o jakichkolwiek pokarmach stałych. Jednak chyba należy się poprawić, ponieważ soków nie spożywamy a je pijemy. W każdym razie cały okres trwania detoksu na bazie soków musimy wytrwać bez ulubionych przekąsek, jak chociażby chleb, jogurt.

Soki w diecie

Całe nasze pożywienie to będą soki, które można samodzielnie przyrządzić lub też można taką dietę wykupić w odpowiedniej firmie cateringowej. Jednak zanim przejdziemy do kolejnego etapu diety sokowej należy pamiętać o tym, że taka dieta może trwać maksymalnie siedem dni. Nie można jej przedłużać w żadnym wypadku, ponieważ możemy sobie zaszkodzić a nasz organizm pomimo tego, że będzie chudnął będzie czuł się bardzo źle. Taki detoks to korzystna sprawa, jeżeli chodzi o szybką utratę małej ilości kilogramów. W ciągu tego tygodnia można zgubić nawet do trzech, maksymalnie do czterech kilogramów. Większy spadek wagi również może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Jeżeli nie chcemy aby po zakończeniu detoksu dotknął nas efekt jo0jo, to musimy pamiętać o zachowaniu zdrowych zasad odżywiania. Soki bardzo łatwo można przyrządzić w zaciszu własnego domu za pomocą blendera oraz wyciskarki. Pamiętajmy jednak o tym, że należy ściśle trzymać się przepisów, jakie zamieszczone są w sieci, ponieważ nie można pozwalać sobie na modyfikacje. Taki detoks przeznaczony jest dla osób, które mają mocną silną wolę w trwaniu w postanowieniu.

Redakcja eurovelo10.pl