Co pić na diecie? Nawodnienie organizmu

Dieta jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Nie łatwo jest wytrzymać na diecie, która jest zmianą nawyków żywieniowych na zdrowsze ale trudniejsze do opanowania. Jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia niezdrowych pokarmów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, na naszą wagę.

Zdrowe pokarmy

Nie ma się więc czemu dziwić, że zdrowe pokarmy w pierwszej kolejności mogą nam nie smakować. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że są złe. Tylko do pewnych rzeczy trzeba się po prostu przyzwyczaić. W każdym razie swoje odchudzanie warto wspierać dwoma istotnymi czynnikami. Pierwszy z nich to ruch. Wszelka aktywność sportowa jest jak najbardziej wskazana, ponieważ to dzięki niej nasz organizm lepiej pracuje i tkanka tłuszczowa jest lepiej spalana. W drugiej kolejności odchudzanie wspierają różnego rodzaju napoje. Przy czym pamiętajmy, że nie mówimy tu o wszelkich napojach gazowanych, które zawierają w sobie wielkie pokłady cukru. Nie oszukujmy się, że najpopularniejsze napoje są zdrowe bo są przyrządzone na wodzie. Nic bardziej mylnego, ponieważ są one bardzo kaloryczne – nawet te na których pisze, że nie zawierają żadnych kalorii. Stawiajmy na takie napoje wspomagające odchudzanie, dzięki którym nasza waga zacznie faktycznie spadać.

Soki w diecie

W pierwszej kolejności należy wspomnieć tutaj o wszelkiego rodzaju sokach owocowych i warzywnych. Przy czym pamiętajmy również o tym, że soki owocowe zawierają również cukry proste, dlatego ich spożywanie w czystej formie musi być ograniczone. Lepiej wybierać takie soki, które sporządzone są na bazie warzyw i owoców. Przy czym pamiętajmy o tym, żeby takie soki przyrządzać najlepiej samodzielnie. Takie soki ze sklepu, które również bardzo często kupujemy również nie są zdrowe. Z takimi napojami powinniśmy się rozmijać wybierając te samodzielnie przyrządzone w domu. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć co znajduje się w środku nie narażając się na działanie żadnych substancji chemicznych oraz innych konserwantów. Innym napojem wspomagającym odchudzanie jest kawa. Energetyczne działanie kofeiny nie tylko korzystnie wpłynie na nasz tok myślenia. Kawa pobudza również nasz metabolizm nawet na osiem godzin, dlatego warto popijać ją każdego dnia o poranku. Nie zapominajmy również o tym, że woda z cytryną ma również korzystne działanie na nasze odchudzanie. Każdego poranka warto wypić taką wodę z sokiem z cytryny na czczo. Tak, smak kwaśny ale dzięki temu nasz metabolizm będzie pracował naprawdę na przyspieszonych obrotach, dzięki czemu spalanie kalorii będzie jeszcze szybsze.

Redakcja eurovelo10.pl