Mleko jako idealny produkt na masę

Robienie masy nie jest wcale takie proste, więc jeśli sam na nią ostatnio przeszedłeś, na pewno wiesz, o czym właściwie mowa. Przybranie na wadze może stać się wręcz niewykonalne dla tych osób, które od urodzenia są szczupłe i mają porażająco szybką przemianę materii. Ale to nie znaczy, że się nie da. Niektóre specjalne produkty na masę pozwolą ci na pewno szybciej osiągnąć to, do czego właśnie dążysz.

Mleko – idealne na masę

Jednym z tych produktów jest po prostu… mleko! Nawet jeśli przestałeś je pić już gdzieś w czasach swojego dzieciństwa, jak najprędzej powinieneś do niego powrócić. Nie ma rzeczy prostszej i zarazem lepszej na świecie. Mleko ma bowiem doskonały profil aminokwasów, co znaczy, że składa się ze wszystkich tych aminokwasów, których twoje mięśnie potrzebują do wzrostu. Jest ono tym samym ich podstawowym budulcem. Ponadto zapewnia ci wysoką ilość wapnia, który dba o twoje kości i zęby. W mleku nie brakuje także innych drogocennych składników, w tym witamin i minerałów, które ogólnie poprawiają twoje zdrowie. A dobrze by przecież było, by twoja dieta na masę opierała się wyłącznie na wartościowych pokarmach.

Po ciężkim treningu

Mleko jest też takim produktem, który świetnie sprawdza się solo, jak i w połączeniu z innymi artykułami spożywczymi. Jeśli odpowiada ci jego smak, możesz pić je prosto z kartonu lub butelki. Po ciężkim treningu nalej sobie dwie szklanki mleka i spożyj je do posiłki. W mleku możesz też rozpuszczać odżywkę białkową, by dostarczyć sobie jeszcze więcej protein. Dieta na masę powinna bowiem uwzględniać sporą ilość białka.

witajpolsko.pl

Redakcja eurovelo10.pl