Rowery dziecięce – jaki rower wybrać?

W trosce o rozwój dziecka warto zadbać o jego regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu malucha można skutecznie uchronić przed nadwagą i innymi chorobami przewlekłymi. Sklepy i markety oferują wiele produktów, które ułatwią najmłodszym codzienną aktywność. Najczęstszym wyborem wśród rodziców są rowery biegowe oraz rowery tradycyjne. Rower dla dziecka powinien być przede wszystkim dopasowany do jego wieku i wzrostu.

Rower biegowy

Już dwuletnie dziecko bez trudu opanuje jazdę na rowerku biegowym. Taki model doskonale wspomaga rozwój i pozwala doskonalić równowagę. Jest to świetny trening przed nauką na tradycyjnym rowerze. Niewielkie rozmiary to jego dodatkowy atut.
Warto wybierać rowery biegowe z drewnianą ramą, gdyż są one bardzo lekkie, stylowe oraz wytrzymałe. Do wyboru są modele w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu bez trudu można znaleźć najodpowiedniejszy dla chłopca jak i dziewczynki.
Siodełko często posiada regulację, dzięki czemu rowerek rośnie wraz z właścicielem.
Z kolei rower tradycyjny, z pedałami to idealny wybór dla pięciolatka. Na samym początku warto zamontować boczne kółka, które zapewnią bezpieczeństwo. Gdy malec wystarczająco opanuje jazdę boczne kółka można odczepić. Dobrym wyborem są rowery pochodzące od znanych i renomowanych producentów, gdyż charakteryzuje je bardzo wysoka jakość, wytrzymałość oraz odporność na różne uszkodzenia mechaniczne.
Za rower należy zapłacić w zależności od wybranego modelu od trzystu do nawet ponad tysiąca złotych. Warto zdecydować sie na kupno roweru w czasie sezonowych wyprzedaży, gdyż w tym okresie ponadczasowe produkty dostępne są w mocno obniżonych cenach.

Kask dla dziecka

Oczywiście nie można zapominać o odpowiednim kasku. Jest on niezbędny aby dziecko było dobrze zabezpieczone. W razie nieszczęśliwego wypadku kask chroni głowę przed niebezpiecznym urazem. Jednak by spełniał on swoją rolę powinien być dobrze dopasowany i wyregulowany.
Kaski dostępne są w wielu różnych rozmiarach dlatego też w czasie zakupu najlepiej wybrany model przymierzyć dziecku.
Rower to świetny pomysł na prezent. Z pewnością posłuży każdemu dziecku przez wiele sezonów. Do roweru można zakupić także różnorodne akcesoria, na przykład regulowane lusterko, bidon wraz z uchwytem, dzwonek lub koszyk na drobne zakupy. Akcesoria dostępne są w wielu sklepach internetowych oraz w stacjonarnych sklepach sportowych.
Wiele rodziców sprzedaje rowery, z których dzieci po prostu wyrosły. Jest to doskonała alternatywa dla zakupu nowego roweru, gdyż pozwala zaoszczędzić sporą sumę gotówki.

Redakcja eurovelo10.pl