Jakie akcesoria przydadzą nam się w domowej siłowni?

Obecna sytuacja związana z zamkniętymi siłowniami i klubami fitness skutecznie zmusza nas do rozpoczęcia samodzielnych przygotowań do odzyskania formy przed sezonem wiosennym i letnim. Czas świąt mamy już za sobą, warto więc wziąć się do pracy. By jednak zadbać o formę, musimy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, dzięki którym będziemy mogli rozszerzyć zakres naszych ćwiczeń, a tym samym szybciej dojść do wymarzonej formy i sylwetki. Co zatem będzie nam potrzebne do rozpoczęcia przygody z fitnessem w domu? W jakie akcesoria fitness do ćwiczeń warto zainwestować? 

Podstawa, czyli mata

Mata to proste i bardzo uniwersalne akcesorium, które powinno stanowić podstawę naszego wyposażenia do uprawiania ćwiczeń fitness w domu. Mata chroni nasze ciało od otarć oraz chłodu podłoża, a także zapewnia nam antypoślizgową powierzchnię, która może okazać się nieoceniona w przypadku bardziej intensywnych ćwiczeń. Matę możemy z powodzeniem używać do wszystkich typów ćwiczeń, zarówno wydolnościowych, do pilates, jak i do jogi. Wybór maty nie powinien sprawić nikomu problemu, biorąc pod uwagę fakt, że jest to stosunkowo tani zakup, nieprzekraczający 70 złotych. 

Ciężarki i kettlebell

Zarówno kettlebell, jak i hantle znacznie poszerzą zakres ćwiczeń, które możemy wykonywać w domu. Dzięki tym akcesoriom fitness do ćwiczeń z powodzeniem wykonamy szereg ćwiczeń siłowych, które rozwiną bardzo dużą ilość mięśni. W jakie hantle inwestować? Na rynku dostępne są hantle ważące od 0.5 kg do ponad 10kg. Warto zaopatrzyć się w kilka różnych ciężarów, dzięki czemu będziemy mogli używać poszczególnych elementów do rozwijania swojej siły. Możemy również zainwestować w uniwersalne małe gryfy i montować na nich krążki z ciężarem odpowiadającym naszym potrzebom. 

Gumy do ćwiczeń

Gumy to akcesoria fitness do ćwiczeń, które pozwalają nam na wykorzystanie oporu do trenowania poszczególnych partii rąk lub nóg. Spoglądając do odpowiednich materiałów w internecie, będziemy w stanie odkryć dosłownie setki ćwiczeń z wykorzystaniem gum do ćwiczeń. Najczęściej gumy oferowane są w zestawie, dzięki czemu w zależności od naszych potrzeb możemy wykorzystać elementy zestawu o różnym poziomie oporu. 

Piłka gimnastyczna

Jeśli mielibyśmy wskazać, jakie akcesoria fitness do ćwiczeń są najważniejsze, to nasz wybór padłby na piłkę gimnastyczną. To akcesorium, choć trochę zapomniane, doskonale wpasuje się do naszego domowego klubu fitness. Dzięki wykorzystaniu piłki nasze standardowe ćwiczenia, jak brzuszki czy pompki, możemy znacznie uatrakcyjnić, dodatkowo wykorzystując mięśnie posturalne. Piłka gimnastyczna występuje w różnych rozmiarach, dlatego przez zakupem warto zweryfikować, jak duża piłka najlepiej wpłynie na nasze treningi. 

Redakcja eurovelo10.pl