Jak kupić dobrą rakietę tenisową dla początkującego gracza?

Rakieta tenisowa jest niezbędnym elementem wyposażenia tenisisty. Jaka będzie najlepsza dla początkującego gracza?

Asortyment rakiet tenisowych jest dzisiaj bardzo duży, więc początkujący gracze często nie wiedzą, jak wybrać odpowiedni sprzęt do gry dla siebie. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej rakiety? Doradza sklep oferujący rakiety tenisowe dotenisa.pl. Sprawdź wskazówki, by zakupić najlepszą rakietę dla siebie lub dla swojego dziecka!

Z jakiego materiału powinna być wykonana rakieta tenisowa?

Kiedyś do produkcji rakiet tenisowych wykorzystywano drewno. Następnie popularne było lżejsze aluminium. Obecnie natomiast najczęściej stosowane są do tego celu grafit i kompozyty grafitowe.

Za pomocą grafitu oraz kompozytów z tego materiału można przygotować rakiety tenisowe, które charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością, dobrze wchłaniają wstrząsy, a przy tym są bardzo lekkie, więc nie powodują one zmęczenia rąk w trakcie rozgrywki.

Dla początkujących, doradza sklep sprzedający rakiety tenisowe dotenisa.pl, najlepsze będą modele z kompozytu grafitowego. Są one tańsze od rakiet grafitowych, a przy tym zapewniają bardzo dobre parametry techniczne. Powinno się natomiast unikać rakiet z aluminium.

Jaka powinna być waga rakiety tenisowej?

Przy zakupie rakiety tenisowej warto sprawdzić, ile ona waży. Dla osób początkujących polecane są te rakiety, które nie są zbyt ciężkie.

Lekka rakieta jest prostsza w obsłudze. Można nią łatwiej manewrować i nie powoduje ona zmęczenia rąk tak szybko, jak rakieta cięższa. To powoduje, że jest ona bardzo dobrym wyborem dla osób, które dopiero się uczą.

Często dobiera się również wagę rakiety do płci użytkownika. Dla dzieci polecane są lżejsze rakiety niż dla osoby dorosłej. W przypadku rakiet juniorskich należy też zwrócić uwagę na rozmiar rączki.

W sklepie internetowym https://dotenisa.pl/ można zakupić rakiety tenisowe w wielu rozmiarach przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy.

Czym jest balans rakiety i jaki jest najlepszy?

Rakieta tenisowa może mieć różne balanse – na główkę, na rączkę lub może mieć balans zrównoważony, określany też po angielsku jako even. Balans rakiety wpływa na komfort i efektywność gry, więc ma on również duże znaczenie przy wyborze sprzętu dla początkującego gracza.

Dla początkujących polecane są najczęściej rakiety even, czyli o zrównoważonym balansie. Można również zdecydować się rakietę, która oferuje balans lekko przesunięty na rączkę albo na główkę. W przypadku balansu na rączkę rakieta jest łatwiejsza w obsłudze, natomiast przy balansie na główkę można uzyskać lepszą moc odbić.

Gdzie najlepiej kupić rakietę tenisową?

Najlepiej zdecydować się na zakupienie rakiety tenisowej w sklepie tenisowym, gdzie wybór jest najszerszy i można liczyć na pomoc specjalistów. 

Sprawdź sklep internetowy sprzedający rakiety tenisowe dotenisa.pl, by zobaczyć różne modele rakiet od renomowanych producentów i wybrać najlepszy model dla siebie, z którym stawianie pierwszych kroków na korcie będzie jeszcze łatwiejsze. 

Redakcja eurovelo10.pl