Co robić z dziećmi nad morzem?

To twoje pierwsze wakacje z dzieckiem? Jeżeli tak, na pewno w jakimś stopniu się ich obawiasz. Nie jesteś pewien, czy dasz sobie radę z wypełnianiem maluchowi wolnego czasu i czy uda ci się to zrobić tak, aby wczasy były dla niego atrakcyjne. Na szczęście okolice morze same nasuwają różne pomysły na zabawy. Ty nawet nie musisz ich szukać czy wymyślać. Możesz być pewien, że gdy tylko znajdziecie się z całą rodziną na plaży, dziecko od razu samo się sobą zajmie.

wakacje z dzieckiem nad morzem

Bo przecież już sam piasek jest czymś niesamowitym! Dzieci uwielbiają w nim grzebać i to nawet gołymi rękami. Wykopują dołki, a potem je ze sobą łączą, tworząc zawiłe tunele, przez które później przepuszczają zabawki. Mogą też po prostu biegać i skakać po plaży. Tańczyć i śmiać się aż do bólu brzucha. Tworzenie babek i różnych ciekawych wyrobów z piasku będzie jednak jeszcze ciekawsze, jeżeli wcześniej zaopatrzysz szkraba w specjalne zabawki. Nie musi to być nic drogiego. Najprostsze foremki, wiaderka, łopatki i grabki sprawdzą się znakomicie, a możesz od razu kupić je w zestawie, by zapłacić za nie jeszcze mniej.

Wakacje z dzieckiem nad morzem – jak spędzać czas?

Wakacje z dzieckiem nad morzem nie mogą się też odbyć bez częstych kąpieli w morzu. Jeżeli tylko woda będzie optymalnie ciepła albo przynajmniej nie aż tak zimna, jak to bywa z Bałtykiem, wchodźcie do niej tak często, jak tylko się da. Pamiętaj tylko, by zadbać o bezpieczeństwo dziecka. W tym celu kup mu specjalne nadmuchiwane koło ratunkowe. Świetnie sprawdzą się też małe rękawki, z których chętniej skorzystają starsze już dzieci.

bankkomorek.pl

Redakcja eurovelo10.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.