Sposoby mycia roweru

W czasach, jakie nastały bardzo popularnym i wszechstronnie używanym urządzeniem jest rowerem. Dzięki niemu możemy przecież sporo zaoszczędzić na czasie oraz na paliwie. Jeżdżenie na rowerze jest popularne na całym świecie. Decydując się na jazdę rowerem, możemy dotrzeć do pracy, omijając całkowicie korki. Ponadto rowerowe wycieczki są idealnym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Rower daje każdemu mnóstwo zdrowia i atrakcji. Jednak czystość roweru jest bardzo ważna, ponieważ każdy z nas, gdy jedzie czymś zabrudzonym, czuje się przecież niekomfortowo. Na mycie roweru jest, naprawdę bardzo dużo sposobów. Dużo ludzi, szczególnie młodych zadaje sobie pytanie:

Jak i czym myć rower?

Zazwyczaj do umycia roweru wystarcza nam woda z jakimś środkiem do mycia. Jednak zanim zaczniemy go myć, warto, jest się dowiedzieć trochę wiadomości na temat czego, nie należy robić. Na pewno nie możemy myć roweru pod wysokim ciśnieniem. Rower posiada bardzo dużo elementów, które jest w łatwy sposób uszkodzić. Dlatego myjka na stacji benzynowej, jest niepolecana w żaden sposób do czyszczenia naszego roweru. Mimo że świetnie go wymyje, to może narobić, naprawdę wiele strat. Jak czyścić łańcuch? Wszystko zależy od roweru, jakim się poruszamy. Jeżeli nasz środek transportu posiada całkowicie odkryty łańcuch, to wystarczy zwykła zwilżona szmatka. Jeżeli jednak dostanie się do łańcucha, jest problemem, to należy sięgnąć po szczoteczkę do zębów lub jakąś inna małą szczoteczkę. Dzięki tym delikatnym sposobom nasz łańcuch powinien zostać prawidłowo wyszorowany i odmyty. Myjąc rower, trzeba pamiętać, że są elementy bardziej jak i mniej wrażliwe. Dlatego, jeżeli widzimy, na przykład amortyzatory czy hamulce to najlepiej jest je przemyć wilgotną ściereczką.

Woda i płyn

Rower najlepiej jest myć za pomocą ciepłej wody oraz płynu. Na rynku znajdziemy bardzo dużo produktów do mycia roweru. Oczywiście, jeżeli nie mamy specjalnego detergentu przy sobie, możemy, go zastąpić płynem do naczyń. Często płyn do mycia samochodu nadaje się również do pielęgnacji roweru. Zanim użyjemy danego środka, warto, jest przeczytać informacje, jakie producent zamieszcza na swoim środku. Podsumowując, aby umyć i wyczyścić rower nie potrzebujemy specjalnych umiejętności. Często wystarczy ściereczka i ciepła woda. Jednak, jeżeli chcemy mieć pewność, że niczego podczas czyszczenia nie uszkodzimy, to wystarczy ostrożnie przy użyciu miękkiej szmatki go myć. Po umyciu roweru bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie stanu hamulców w naszym rowerze. Jeżeli tego nie sprawdzimy i wyruszymy w drogę, może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Redakcja eurovelo10.pl