Tandemowy skok spadochronowy to hit. Jak wziąć w nim udział?

Od dawna chcesz skoczyć ze spadochronem? Wypróbuj skoki tandemowe! To rodzaj skoków spadochronowych, które przeznaczone są dla niedoświadczonych osób. Na czym dokładnie polega skok w tandemie? Gdzie można z niego skorzystać?

Czym jest skok tandemowy?

Tandemowy skok spadochronowy jest rodzajem skoku, w którym biorą udział pilot oraz pasażer. Pilotem jest tym przypadku instruktor spadochroniarstwa, czyli osoba, która ma w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie i niezbędną wiedzę. Jako pasażer może natomiast wystąpić każdy, kto chciałby przeżyć niezwykłą przygodę.

Do skoków spadochronowych w tandemie stosowane są specjalne rodzaje spadochronów oraz uprzęże tandemowe, których celem jest połączenie pilota z pasażerem. Dzięki temu zapewniają one maksymalny stopień bezpieczeństwa.

Skok spadochronowy w tandemie – dla kogo?

Największą zaletą skoków spadochronowych w tandemie jest możliwość skakania nawet przez osoby, które nie miały nigdy wcześniej do czynienia ze spadochronami. Dzięki temu mogą one spełnić wtedy swoje marzenie i doświadczyć wyjątkowych emocji.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych dotyczą stanu zdrowia. W takich skokach nie powinny brać udziału te osoby, u których zdiagnozowano poważne choroby układu oddechowego i krążeniowego, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

Skakać mogą również osoby poniżej 18. roku życia, które uzyskają zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak można wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Aby spełnić swój sen i skoczyć w tandemie, należy w pierwszej kolejności wybrać ośrodek spadochroniarski organizujący takie skoki i zapisać się na wybrany termin.

Gdy chodzi o profesjonalne skoki spadochronowe Bydgoszcz to jedno z miast, gdzie taka rozrywka jest dostępna. Można skorzystać z niej także w miejscowościach w innych regionach kraju. Oferty dostępne są przez internet.

Rezerwację na skok spadochronowy w tandemie można wykonać przez internet, korzystając ze strony ośrodka. Wystarczy wtedy wybrać termin skoku z listy i opłacić go.

Przed skokiem uczestnicy przechodzą krótkie przeszkolenie, podczas którego dowiadują się, jak należy zachowywać się w trakcie skoku i uzyskują informacje o jego bezpieczeństwie. Dostają także potrzebne wyposażenie, między innymi gogle oraz kombinezon.

Skoki prowadzone są z lecącego samolotu, najczęściej na wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów. Wyższa wysokość oznacza przy tym dłuższy czas swobodnego spadania, gdy nie spadochron jest jeszcze zamknięty. Dla wielu uczestników skoku to ten moment jest najbardziej emocjonujący.

Potem pilot otwiera spadochron i uczestnicy skoku mogą spadać w kierunku lądowiska w wolniejszym tempie. Lądowanie nie powoduje ryzyka powstania urazów – jest miękkie i bezpieczne.

Jaka jest cena skoku spadochronowego w tandemie?

Cena za skok spadochronowy tandemowy wynosi najczęściej od 750 złotych do ponad 1000 złotych w przypadku skoku z 4000 metrów. Wyższą cenę należy zapłacić, gdy skok ma być rejestrowany – nagrywany, fotografowany.

Redakcja eurovelo10.pl