Sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu

Kobiety w swoim miesięcznym cyklu mogą zmagać się z nadmierną ilością wody w organizmie, zwłaszcza w pewnych fazach cyklu. Czujemy się wtedy ciężko i nieatrakcyjnie.

Hormony i gromadzenie się wody

Gromadzenie się wody w komórkach jest normalne i przyczyniają się do tego hormony, odpowiedzialny za to jest głównie progesteron, którego ilość jest zależna od dnia cyklu. Najwięcej tego hormonu mamy podczas owulacji i w dniach późniejszych. Po miesiączce poziom progesteronu spada, a wraz z nim nasze ciało traci zbędną wodę. Czasami, głównie w przypadku nieodpowiedniej diety, komórki naszego ciała gromadzą więcej wody niż jest to potrzebne. Wtedy puchną nam stopy, twarz robi się pełniejsza i gorzej się czujemy. Lekarstwem na to jest zmiana nawyków żywieniowych oraz stosowanie suplementów lub ziół, które zmniejszają ilość wody w organizmie. Redukcja nadmiaru wody z organizmu powinna odbywać się dwutorowo. Na pewno korzystne są ćwiczenia fizyczne, z tym nie można dyskutować. Biegania, pływanie oraz jazda na rowerze sprawia, że człowiek się poci i wydala całym ciałem wodę.

Dodatkowo można zmienić nawyki żywieniowe

Ograniczenie ilości soli w diecie korzystnie wpływa na krążenie krwi, obniża jej ciśnienie i sprawia, że komórki gromadzą mniej wody. Dzięki temu czujemy się lepiej i wyglądamy lepiej. Aktywność fizyczna uprawiana regularnie wpłynie na stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej. Im więcej tej drugiej, tym lepiej dla nas i dla naszej sylwetki. Są rośliny, które korzystnie wpływają na utratę wody z organizmu. Najpopularniejsza jest pokrzywa. Roślina powszechna i można samemu zrobić z niej wywar. Roślinę suszy się w temperaturze trzydziestu stopni i następnie zalewa się wrzątkiem. Napar z pokrzywy można pić dwa razy dziennie przez parę tygodni. Po tym czasie powinniśmy zauważyć poprawę kondycji naszego organizmu. Pokrzywa jest bogata w antyoksydanty, w żelazo, magnez oraz w witaminy, które wpłyną na kondycję naszej skóry, włosów oraz paznokci. Roślina ta jest też świetnym sposobem na regulowanie pracy nadnerczy. Korzystnie wpłynie też czystek. Ta roślina swoją popularność zdobyła parę lat temu. Stosowana jest jako doskonały środek wspomagających odporność, przyczynia się do redukcji zanieczyszczeń, obniża poziom cukru oraz reguluje ilość wody w organizmie. Czystek doskonale zastępuje herbatę, w smaku jest nieco cierpki, ale szybko można się przyzwyczaić do niego. Awokado jest owocem bogatym w korzystne tłuszcze, które doskonale obniżają poziom niebezpiecznych trójglicerydów we krwi. Owoc ten jest kaloryczny, ale bardzo zdrowy. Zawiera witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

Redakcja eurovelo10.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *